E-posta
Şifre
Şifremi Unuttum
Yeni ÜyelikTOPLUMSAL ÖNCELİKLERİM

YENİDEN ANADOLU VE RUMELİ MÜDAFAA-İ HUKUK DERGİSİ


  Aynı adlı dergi ilk olarak 30 Ağustos 1998 tarihinde Müdafaa-i Hukuk dergisi adıyla yayın hayatına başlamıştır. Bir grup ulusalcı, yurtsever, anti-emperyalist aydın öncülüğünde çıkan bu dergi, 2 Haziran 2000 tarihinden 24 Kasım 2000 tarihine kadar Gazete Müdafaa-i Hukuk adıyla gazete yayını gerçekleştirmiştir.

 
Prof. Dr. Çetin YETKİN`in genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü yayın, bugün Yeniden Anadolu Ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk adıyla Atatürkçü çizgisinden ödün vermeden 11. yılında devam ediyor.
 
Aralık 2008 tarihi itibariyle, 23 adet kitap çıkarmış olan Y.A.R.Müdafaa-i Hukuk, "Türkiye üzerine oynanan oyunları öğrenmeye hazır olun" sloganıyla okuyuculara hitap etmektedir.
 
Yeniden Anadolu Ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Yayınları kapsamındaki Kemalist ideolojide olan aynı adlı dergi, birçok tanınmış yazarın ve düşün adamını çevresinde toplamış olduğu gibi, sayfaları amatör ya da genç yazarlarla da açmaktadır. Kitap yayınlarında ise öncelikli ilke, Kemalist çizgideki ve Türkiye’nin tarihsel ve güncel toplumsal yapısına ve sorunlarına ışık tutan yapıtların okurlara sunulmasıdır.
 
Sürekli yayın organı olan derginin yazarlarından bazıları şunlardır:
 
Serdar ANT - Prof.Dr.Zeki ARIKAN - Yetkin ARÖZ - Mehmet BAŞARAN - Ercan BAYSAL - Reşit ÇAĞIN - Prof.Dr.Anıl ÇEÇEN - Tan DOĞAN - Prof.Dr.Cihan DURA - Sunder ERDOĞAN - Abdullah GÜRGÜN - Gazanfer KAYA - Prof.Dr.Mustafa KAYMAKÇI - Altemur KILIÇ - Hüsnü MERDANOĞLU - Aydın ÖZÇELİK - Orhan ÖZKAYA - Hüseyin G.ÖKLEM - Mukadder ÖZGEÇ - Bekir ÖZGEN - H.Ufuk SÖYLEMEZ - Prof.Dr.Mehmet YALÇIN - Prof.Dr.Çetin YETKİN - Tahsin YÜCEL
  
  

Kaynakça / Vikipedi Özgür Ansiklopedi Bilgisunar (İnternet) Sayfası

 
  

Bu yazı "3.032" defa okundu.

Yorum Yaz  Arkadaşına Gönder  Sayfayı Yazdır Facebook'e kaydet! Google'a kaydet! MSN'e kaydet! Yahoo'ya kaydet! Add Post to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Furl this Post! Spurl'e kaydet! http://reddit.com/submit?url=%url%&title=%title% Wong'e kaydet!
Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yazılmadı.İlk yazan siz olun.
Bu Alandaki Diğer Başlıklar
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
TURAN DURSUN
TELEVİZYONLAR
SANAL GAZETELER
DİL DERNEĞİ
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
CUMHURİYET GAZETESİ
AYDINLIK DERGİSİ / GAZETESİ
VATAN PARTİSİCopyright © 2019 yadigardundar.com

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

  

teknoloji