E-posta
Şifre
Şifremi Unuttum
Yeni ÜyelikYAZILARIM

Neden CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ… / 05.04.2011


 
Son yıllarda ülkemizin geleceği adına, hepimizin içini acıtan gelişmeler yaşanıyor. Cumhuriyetimizin temel kurumlarını, kamuoyu önünde yerle bir edip, suçlu konumuna düşürmek için, okyanus ötesi senaryolar devreye alınıyor ve gözümüzün içine baka baka hukuksuzluk yapılıyor.

 

Yaşamını vatan savunması için ortaya koymuş ordu mensubu komutanlar, subaylar, paşalar hepsi neredeyse terörist gibi görülerek, düzmece davalarla cezaevlerine kapatılıyor ve dava adına da “TÜRKLÜĞÜ” aşılamak için “ERGENEKON” deniliyor.

 
Akademisyen, yazar, çizer, sanatçı, siyasetçi ve birçok yurtsever, yine düzmece gerekçelerle cezaevlerine kapatılıyor ve üstelik gece yarıları henüz inşaatı bile tamamlanmamış tek kişilik hücrelere alınarak, resmen işkence ediliyor.
 
Bu yaşadıklarımız, tarihten hepimizin çok iyi bildiği HİTLER döneminden bile, daha faşizancadır. AKP bakış açısıyla yaşanan sürecin tanımı, “İLERİ FAŞİZM”’dir. Henüz basımı bile yapılmamış bir kitabın kopyalarının yok edilmesi, ne ileri bir faşizm altında yaşadığımızın da, çok net göstergesidir.
 
Her gün çağdaş yaşam koşullarımız kısıtlanmakta olup, din devleti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. GÜLEN cemaatine toz kondurmamakta yarışmak ve en çok yaranan olma savaşını sürdürmekteyiz. Bunları yaşamak zorunda kalırken, acı bir gülümseme ile MUSTAFA KEMAl’in “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır,” sözünü anımsayıp iç geçiriyoruz!
 
Kürtçe’nin okullarımızda seçmeli ders olmasını, sadece demokrasi adına istiyoruz(!). Sonrasında Kürtçe’nin resmi dil olmasını ve diğer dillerin de aynı süreci izlemesini yine demokrasi adına isteyeceğiz!. Daha da demokratik olmak adına sadece dil ile kalmayıp yurttaşlarımıza, etnik kökeni bazında toprak da verilsin ve bölünmek ileri demokrasi gereğidir diyerek, başladığımız ulvi davayı sonuçlandıracağız…
 
Yine ulusumuzun çok saygın ve toplumsal duyarlılığı tartışma götürmez (!) ticari örgütü TÜSİAD’ın, yeni anayasa çalışmasına tanık oluyoruz. Biz duyduklarımıza ne kadar inanamıyorsak, TÜSİAD da o kadar kararlı söylemine devam ediyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, başkentinin  Ankara olmasının, ulusumuzun simgesi bayrağımızın varlığının, andımız İstiklâl Marşı’nın ve devlet şeklimizin Cumhuriyet oluşunun aslında kişi özgürlüğünden daha değersiz olduğunu, TÜSİAD sayesinde ancak öğrenebiliyoruz (!).
 
Ailemiz için doktor ve avukat gereksinimimizin olduğunu biliyorduk ama imamın eksik kaldığını AKP iktidarından öğreniyoruz (!). Yine AKP üstün hizmet anlayışıyla “AİLE İMAMLIĞI”’nı acilen uygulamaya alarak, bir ilke daha imza atmış oluyor...
 
Dünya sömürge devleri AB-D’nin, Ortadoğu’dan sonra yeni adresi olan Kuzey Afrika’daki petrol sömürüsünde, lojistik ve güvenlik hizmetlerinde bölge lideri olarak bize düşeni seve seve yapıyoruz.
 
Bütün bunlar aklımızı yitirecek noktada yaşanır ve yaşattırılırken, Kılıçdaroğlu ve diğer Y-CHP’lilerden kamuoyuna yansıyan başlıklar ise şöyle;

 

•    Dersim için devlet arşivi incelenmeli ve gerçekler açıklanmalı (MUSTAFA KEMAL’i yargılamak)…
•    Ordu küçültülmeli...
•    TÜSİAD`ın anayasa çalışmasına tam destek yani anayasanın ilk üç maddesi değiştirilebilir…
•    Tarikatlara saygılıyız...
•    Gülen ve cemaati eleştirilmemeli…
•    MGK kalkmalı...
•    Türban üniversiteye girmeli ve KK sayesinde girdi de zaten, hâttâ ilkokullara da...
•    PKK avukatı Parti Meclisi ve MYK üyesi...
•    AKP’ye bile alınmayan imam ise Parti Meclisi üyesi…
•    Kemal DERVİŞ`in adamları MYK`da...
•    Bedelli askerlik...
•    Gençler adam öldürmemeli (yani askere gitmemeli), enerjilerini işte kullanmalı…
•    ABD ile aramıza komşu ülkeler giriyor...
•    Nato`ya tam destek...
•    Haçlı kardeşliğine tam destek (Libya ya da neresi olursa tezkerelere her daim onay)…
•    ATATÜRK`ün siyasi ilkelerine ait tek bir söylemin olmaması, ATATÜRK’ü ve tüm KEMALİSTLERİ sakıncalı görmek !
•    ERGENEKON için sessiz kalıp, ikrardan saymak...
•    KÜRTÇE anadil olarak okullarda okutulmalı…
•    Türbanlı Milletvekiline destek veririz (hâttâ seçebiliriz demek)...
•    Tekke ve Zaviyelerin kapatılması hataydı, yeniden açılmalı, ilim yuvası olmalı diyen milletvekili adayları…
•    Fethullah Gülen çok önemli bir şahsiyet ve ATATÜRK zamanında demokrasi yoktu diyen milletvekili adayları…
•    Özerklik vaadinde bulunmak ve ülkenin bölünmesine zemin hazırlamak…
•    Vs., Vs., Vs….

   
 
İşte tüm bu gerçekler karşında, ÜLKESİNİ GERÇEKTEN SEVEN, TAM BAĞIMSIZ, CUMHURİYET DEĞERLERİNDEN ÖDÜN VERMEYEN, ÜNİTER ULUS DEVLET ANLAYIŞINA İNANAN, ÇAĞDAŞ VE ATATÜRK’TE BİRLEŞEN, aydın, yazar, çizer, akademisyen, sanatçı, müzisyen kısacası tehlikenin ayırdında olan tüm yurttaşlar çözüm için CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ’ni oluşturmuşlardır.
 
CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ, 12 Haziran 2011 seçimlerinde, bağımsız milletvekili adayları ile MUSTAFA KEMAL`in ilkeleri doğrultusunda ülkesine sahip çıkacaktır!
 
 
 

Yadigâr DÜNDAR
05.04.2011

 

 

 

 

Bu yazı "1.589" defa okundu.

Arkadaşına Gönder  Sayfayı Yazdır Facebook'e kaydet! Google'a kaydet! MSN'e kaydet! Yahoo'ya kaydet! Add Post to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Furl this Post! Spurl'e kaydet! http://reddit.com/submit?url=%url%&title=%title% Wong'e kaydet!
Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yazılmadı.İlk yazan siz olun.
Bu Alandaki Diğer Başlıklar
2011’de Kemalist Olmak… / 28.02.2011
Bellek Kaybı Yaşayan Seçilmişler… / 28.02.2011
Türkiye Organik Olursa… / 28.02.2011
Uygun Adım İleri, YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ !.. / 28 .05. 2011
İstifa Tamam, Ne Zaman “BANDIRMA VAPURU” Hareket Ediyor ?.. / 31.07.2011
`TÜRKLER` Neredesiniz..? / 20.06.2012
HAÇLI Bu Kadarı İle Yetinmez..! / 11.08.2015
Kimden, Hangi `Barışı` İstiyorsunuz..? / 12.10.2015Copyright © 2019 yadigardundar.com

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

  

teknoloji